Forum portalu pecherz.pl

Witamy na forum portalu pecherz.pl poświęconym pacjentom z pęcherzem nadreaktywnym i śródmiąższowym zapaleniem pęcherza.

Nie jesteÅ› zalogowany.

Ogłoszenie

Ty, przekazując mi 1,5%, możesz pomóc mi bardziej niż 100% mojej składki zdrowotnej. Przekaż, proszę, 1,5% swojego podatku na rzecz mojego leczenia. KRS 00000 50135. Cel szczegółowy: Sykulska. Dziękuję :)!

#1 2006-11-24 21:24:07

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Problem...

Witam!! TrafiÅ‚em tutaj na forum ponieważ szukam inforamcji dot. mojej choroby. Jak na razie juz od okoÅ‚o roku bezskutecznie usiÅ‚uje wyleczyć siÄ™. Tak w skrócie opis mojej choroby. Od okoÅ‚o 2, 3 lat zauważyÅ‚em coraz czestsze wizyty w toalecie. Teraz ustabilozowaÅ‚y siÄ™ one na poziomie co okoÅ‚o 2, 3 h. Co gorsza również w nocy.  Wstaje Å›rednio 3,4 razy w nocy co jest masakrycznie meczÄ…ce juz dla mnie. ZrobiÅ‚em mase badaÅ„ i nikt nie wie co mi jest. Pierwszy mój urolog (mÅ‚ody lekarz) stwierdziÅ‚, ze to pewnie zapelenie gruczoÅ‚u krokowego i bez żadnych w sumie badaÅ„  zaaplikowaÅ‚ mi kuracjÄ™ antybiotykami,  oczywiscie bez zadnych efektów. WysÅ‚am mnie co prawada przed tym wszystkim na posiew moczu i usg, ale te badanie nic nie pokazaÅ‚y. Kolejny lekarz poszedÅ‚ w kierunku pÄ™cherza nadreaktywnego , braÅ‚em Veiscare jedno opk.  i też nic. Ale skierowaÅ‚ mnie na serie badaÅ„ , dokÅ‚adne badanie usg,  uroflowmetria (wynik raczej ok). Potem byÅ‚a chlamydia. I tu ciekawe zrobÅ‚em sobie najpierw badanie we kriw, wynik: bardzo maÅ‚a iloÅ›c przeciwciaÅ‚. Natomiast w wymazie z cewki - badanie zrobione w labolatorium AM we WrocÅ‚awiu ul. ChaÅ‚biÅ„skiego - wynik pozytywny. Ale moj lekarz raczej nie doiweżaÅ‚ temu, ponieważ nie miaÅ‚em żadnych objawów typu ból pieczenie. Pożniej byÅ‚o wyelimnowanie cukrzycy , nadciÅ›nienia. Ostatnio poszedÅ‚em do niby dobrego , profesora , który popatrzyÅ‚ na moje wyniki i za bardzo nie wiedziaÅ‚ co ze mna. PowiedziaÅ‚ coÅ› o tym tylko, ze chyba wyczerpaÅ‚em dostÄ™pna farmakologoie. WspomniaÅ‚ tylko, ze powniniem, zrobic sobie ost badanie które zostaÅ‚o bd. urynodynamiczne + ew. urografie. Ale zaczynam watpic w ich sens i wogole ze moge sie wyleczyć. Moja proÅ›ba dotyczy pomocy w znalezienu lekarza, który faktycznie zna sie na tym temacie - dodam ze jestem z WrocÅ‚awia. Ewentualnie jakie jeszcze moge zrobic sobie badanie, zeby dowiedziec sie o co chodzi.

Offline

 

#2 2006-11-24 21:39:37

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Problem...

Daro, skontaktuj sie z Karolina - Redaktorem portalu, ona jest z Wrocławia. Nie wiem u jakiego profesora byłeś, myśle, że wączy sie aktywnie Sky, który chyba ma podobne problemy do Twoich. Prawdopodobnie nie unikniesz dokadnych badań posiewów moczu i badania nasienia na Inżynierskiej w Warszawie, bo gdzie indziej te badania nie sa wiarygodne, a czasem jedne wykluczaja drugie. Prawdopodobnie czestomocz może być sygnałem SM (stwardnienie rozsiane) a może jest to zapalenie gruczolu krokowego, które jest bardzo trudne w leczeniu antybiotykoterapia. Częstomocz może tez być spowodowany zakazeniem grzybami, ale to wszystko trzeba niestety zbadać. Nie piszesz, czy jesteś w jakims staym zwiazku partnerskim, bo jak czytales posty innych osób moze zaraza Ciebie Twoja partnerka. Sky- masz pole do popisu, zajmij sie swoim towarzyszem niedoli, ale Karolina napewno odezwie sie do Ciebie także, bądź dobrej myśli! dan.

Offline

 

#3 2006-11-24 21:57:43

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

umnie sprawa z lekka inaczej wyglada ale postaram sie pomoc.temat  ze stwardnieniem rozsianym to troszke przesada poki co i tu sa innego typu jazdy z pecherzem.napisz konkretnie jakie antybiotyki brales,jakie dawki i jaki czas.na moje oko jest to zapalenie gruczolu wywolane wlasnie przez chlamydie trachomatis, yu sprawa wyglada tak ze moze objawow niebyc,moga byc slabe a rowniez moga byc nasilone bardzo z zespolem reitera wlacznie(tj zaatakowana zewka, stawy,oczy).dla pewnosci badanie pcr (genetyczne) ,we wrocku robia,poczytaj w dziale laboratorium "pcr...",chociaz wedlug mnie sprawa jest jasna,dodatkowo jestes z wrocka a tam macie jakas epidemie chlamydiozy tymbardziej dziwie sie lekarzowi dostal dwa wyniki pozytywne i olal to,w przewleklej chorobie elisa(przeciwciala) wcale wysoko byc niemusza.zeby cokolwiek wiecej powiedziec, pcr w kierunku chlamydi aby miec 100% pewnosc(pozatym do tego wyniku nikt niewyskoczy ze niewiarygodny),nastepny ruch to wyjazd/wysylka materialu do wawy na inzynierska bo oprocz chlamydi mozesz miec i inne bakterie.napisz koniecznie jakie antybiotyki i jakie dawki i jaki czas bo to wazne bo wsumie mozna wziasc wszystko co normalnie nat sie stosuje ale w nieodpowiednich dawkach,zbyt krotkim czasie,z przerwami i nic to nieda.niemaiales czasem urazu kosci ogonowej ,kregoslupa i tych okolic?

Offline

 

#4 2006-11-24 22:17:19

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

pozatym zapalenie gruczolu potrafi dawac takie nieswoiste objawy ze moze wskazywac na jelito pecherz lub cokolwwiek innego w tamtej okolicy chocby nawet nerki,niektorzy maja sczescie i zadnych objawow niemaja przy stanie zapalnym a niektorzy potrafiamiec poza standardowymi objawami bole calego ciala.zapewne jest to uzaleznione od tego w ktorej czesci umiejscowilo sie zapalenie a zeby bylo ciekawiej w chorobie przewleklej "zapalenia niestwierdza sie lub ma charakter podostry"...jesli niemiales zadnych urazow itp badania wychodza ok to najprawdopodobniej tu problem lezy

Offline

 

#5 2006-11-24 22:27:09

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

DziÄ™ki przede wsztystkim za bÅ‚yskawicznÄ… odp. Tutaj jest tak zawsze? Jesli tak tu super forum:) A wiÄ™c po kolei .. Nie jestem narażony na ewntualne zarazanie mnie przez dodatkowe bakterie , przynajmniej uważam na to. Mam 26l wiec problemy z prosta raczej nie powinny mnie dotyczyć. Zreszta po badaniu zostaÅ‚o to raczej wyelminowane. Jesli chodzi o to badanie na chlamydie to we krwi miaÅ‚em zrobiony test metodÄ… Elisa Igg wynik: 5.10 RU/ml (ujemny) , wynik dodatni to wartość powyżej 22. Natomiast posiew wykazÅ‚ niby wynik dodatni. Jednak tak jak mówiÅ‚, moj lekarz raczej chlamydii nie mam, bo nie mam żadnych objawów chlamydi.  Nie boli mnie nic, nie mam tez żadnych problemów ze stawami ani oczami. Co do antybiotyków to braÅ‚em przez okoÅ‚o 3 tyg Cipronex + do tego jakieÅ› silne Å›rodki przeciw zapalne( Dicloberl 50) .  Jesli chodzi wogole o stan zapalny to miaÅ‚em zrobiony też DZM , i wynik leukocytów 4 mln, Erytrocyty  1mln, Waleczki 0 . Wiec po wyniku leukocytów chyba sie poznaje, że nie ma żadnego stanu zapalnego norma to do 5 mln. Wiec jak widzicie chyba jetsem ciezkim przypadkiem...

Offline

 

#6 2006-11-24 22:33:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#7 2006-11-24 22:43:17

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

problemy z g.krokowym to nietylko przerost ktory dotyczy starszych panow,przerost to zupelnie co innego natomiast stan zapalny moze rozwinac sie w kazdy wieku poczynajac od okresu dojrzewania.co do narazenia na "inne" bakterie to kazdy jest narazony bo dotykajac klamki w wc potem dotykajac sie "tam" juz mozesz miec, niewspominajac o zakarzeniu od partnerki.3 tygodnie cipronexu to jest nic i trzeba miec duze szczescie aby antybiotyk w chorobie przewleklej dal efekt tak szybko.reszta tak jak napisalem wczesniej.ps leukocyty i inne rzeczy niezawsze swiadcza otym oczym powinny.test elisa moze wyjsc i dodatni i ulemny, jeli wymaz miles na chaubinskieg(bo gdyby chodzilo o alab to inna bajka bo tam prawie kazdemu wychodzi na "+" to najprawdopodobniej chlamydie masz,jak pisalem objawy moga byc od skapych na zespole reitera konczac, na to niema regoly pozatym na zespol reitera trzeba miec uwarunkowania genetyczne wec to nietakie chopsasa.a czy jestes ciezkim przypadkiem to sie przekona sz po zrobieniu podstawowych badan tj pcr na chlamydie i na "pospolite" bakterie.niemam na dzis juz sily na tlumaczenie wszystkiego co juz zostalo na forum w sprawach bakteryjnych napisane,ale jesli niezrobisz tych badan to nieuzyskasz pewnosci co do rodzaju choroby,pozatym dodatni wymaz w kierunku chlamydi polega na stwierdzeniu drobnoustroju w pobranym materiale wiec jest spore prawdopodobienstwo ze je masz.

Offline

 

#8 2006-11-24 22:46:54

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

ps. per rectum bylo? jesli tak to co stwierdzone?

Offline

 

#9 2006-11-24 22:51:04

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

no tak pozna pora i wszystko wychodzi alab to chalbinskiego wiec mozesz niemiec tej chlamydi ale mimo wszystko pcr bylby wymagany

Offline

 

#10 2006-11-24 22:52:24

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

chalbinckiego pomylilo mi sie z "weigla" tj na weigla dobrze robia, natomiast w alabie prawie kazdemu na + wychodzi

Offline

 

#11 2006-11-24 22:59:40

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

No własnie też coś już szłyszałem o alab-ie że tam im wszytsko świeci pod tym mikroskopem na chlamydie;) Ja raczej tez podejrzewam, że jej nie mam. Badanie niestety było, wszystko ok niepowiekszony gr.
A co do Pana prof, jeÅ›li jest ich dwóch to ja byÅ‚em u jednego z nich. Chyba najbardziej  znany we Wroc. Ja do niego nic nie mam, porzadny gosc, co prawada juz wiekowy troche, ale wiem ze wyciagaÅ‚ ludzi naprawde z poważnych spraw. Nie miaÅ‚ jednak pomysÅ‚u co ze mna. KazaÅ‚ mi zrobić tÄ… urodynamike, skierowanie juz mam wiec zrobie chociaż jesli braÅ‚em juz Veiscare to i tak nawet jak mi stwierdza ze jej cos nie tak to co z tego..

Offline

 

#12 2006-11-24 23:05:49

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...

A, jak wiekowy, to pewnie prof. L, tak? No to zrób tę urodynamikę w klinice, zrób ten pcr i posiew, zamelduj, co Ci wyszło, a potem spróbuj jeszcze do profesora ze strony głównej portalu smile.


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#13 2006-11-24 23:07:13

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...

A jeszcze pytanko: masz parcia naglące, nietrzymanie moczu, odczucie skurczów pęcherza itp.?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#14 2006-11-24 23:13:48

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

Tak u niego wink Pójde na tÄ… urodynamike, chociaż jak przeczytaÅ‚em co  to jest, to pomyÅ›lalem przez chwile ze chyba wole dymać do toaalety! Nie mam żadnych z tych objawów..

Offline

 

#15 2006-11-24 23:39:34

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

pozatym jesli sie okaze ze niemasz chlamydii,ze niemasz "pospolitych" bakterii a taka gwarancje daje tylko przebadanie sie w wawie,to pozostaja jeszcze mycoplasy plciowe tj ureaplasma i mycoplasma, ew zesistek(nietylko kobiety maga chorowac) i badanie na candida albicans.z tym ze szukac rzczej w tej kolejnosci.

Offline

 

#16 2006-11-25 14:47:09

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#17 2006-11-25 15:09:16

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

Offline

 

#18 2006-11-25 15:13:57

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

czyli klopot sie ogranicza do czestego biegania do wc? pozatym niema zadnych objawow?boli,pieczen itp? a niemiales urazu kosci ogonowej,kregoslupa? cos z kregami? jak ze strumieniem moczu?szerokosc,cisnienie bez zmian?wyglad nasienia ten sam?zadnych grudek?mniejsza ilosc?

Offline

 

#19 2006-11-25 16:08:19

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

DokÅ‚adnie mam tylko ten problem i poza tym nie mam żadnych objawów hmm Nie miaÅ‚em żadnych urazów w nastÄ™pstwie których mógÅ‚ pojawić sie w/w problem. Z strony krÄ™gosÅ‚upa też nie mam żadnych dolegliowÅ›ci. Badanie uroflometrem wykazaÅ‚o : max flow Rate 10.6 ml/s , Avg 7.6 ml/s . Ilość 181 ml. Czas 24 s , przy max.strumneniu 10s. Przy czym przed badaniem  czuÅ‚em wtedy już parcie dosyć mocne. I wÅ‚asnie tu może byc jakiÅ› punkt zaczepienia, ponieważ lekarz powiedziaÅ‚ mi,  że ta ilosc jest raczej nieprawidÅ‚owa, tzn parcie powinno pojawić sie dużo pożniej. Z kolei profesror powiedziaÅ‚ zebym zrobiÅ‚ sobie tabelke i notowaÅ‚ wszytkie mikcje. Szczególnie te w nocy , tzn jaka iloÅ›c mnie budzi i w jakich porach. Na ale ja wlasnie wiem juz ze zbyt maÅ‚a ilość i za szybko, tylko co wtedy?? Nasienie bez zmian.

Offline

 

#20 2006-11-25 16:13:07

Sky
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-31
Posty: 1223

Re: Problem...

wiesz "mala" ilosc moze swiadczyc o nieduzym pecherzu i wtedy wiecej niebedzie no ale rozumiem ze od zawsze tak niebylo wiec gdzies problem musi lezec,a skoro vesicare niepomoglo to nadwrazliwosc mozna wykluczyc pozatym brak urazow itd to takze niebardzo pasuje zeby cos z nerwami sie poplatalo.a zalegania moczu po mikcji niestwierdzono?

Offline

 

#21 2006-11-25 16:59:10

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

Nie , miałem zrobione Usg przed i po, pęcherz pusty po mikcji! Kiedys było wszystko ok, wiec jednak musi być coś nie tak, ale co?

Offline

 

#22 2006-11-25 17:01:45

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...

Daro, trudno mi konkretnie odpowiedzieć, bo z racji różnic płciowych nie do końca kompetentnie umiem ocenić Twoje problemy. Zwłaszcza że, jak widzisz, i największe urologiczne autorytety mają kłopot, to cóż, ja, taki mały żuczek smile. Ale po kolei. To 181 ml to jest pojemność całkowita czy moment odczucia pierwszego silnego parcia (wprawdzie u nas pęcherzowców to kryterium trochę jest do bani, no ale tak gwoli ścisłości). Żadnych zaburzeń neurologicznych, typu drętwienia, bóle pleców, zawroty czy cokolwiek innego, co zwraca Twoją uwagę, nie masz? A może masz po prostu mały pęcherz i potrzebna Ci hydrodystensja? Tyle że zastanawia mnie uczucie parcia PRZED badaniem (ja też miałam, no ale u mnie jest się czego przyczepić smile ). Czy dolegliwości pojawiły się w jakichś okolicznościach? Czy nasilają się w jakichś okolicznościach? Zauważyłeś, żeby zmieniały się po zjedzeniu lub właśnie niezjedzeniu jakichś konretnych potraw? A jak tarczyca, masz w porządku hormony? Podaj, ile mniej więcej oddajesz moczu na dobę. I jeszcze takie głupstwo, które mnie samą wyprowadza z równowagi: czy rozpoczęciu dolegliwości towarzyszyło jakieś stresujące wydarzenie? Lub towarzyszy teraz? A jaką masz pracę?


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#23 2006-11-25 17:21:54

Dan-Rom
Użytkownik
SkÄ…d: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-05-11
Posty: 513

Re: Problem...

Daro!
No to nie zastanawiaj sie, tylko umów sie na Inzynierską w Warszawie i zrób porządne badania na bakterie, bo niby nic nie ma, a trzy, cztery razy wstajesz w nocy, to kiedy się wysypiasz w takim razie ?
Wielu z nas miaÅ‚o wszystko niby idealnie "czyÅ›ciutko" byÅ‚o i w cewce i w pochwie, (chwaÅ‚a Bogu, ze pochwy nie masz),  a potem powychodziÅ‚y takie cuda, że gÅ‚owa maÅ‚a. Na którymÅ› z portali na zapytanie skierowane do lekarza z podobnym do Twojego problemem chÅ‚opak otrzymaÅ‚ odpowiedź: "jesli wszystko jest w porzadku (chodzilo o badania) to potraktuj to tak jakbyÅ› miaÅ‚ chroniczny katar"- prawda, że piÄ™knie powiedziane? Tylko jestem ciekawa, co pan dr powiedziaÅ‚ Tobie, gdyby po jakimÅ› czasie okazaÅ‚o sie, że Twoje czÄ™ste mikcje w nocy byÅ‚y zwiastunem jakiejÅ› choroby, która ujawni sie po latach? Ja także "zaczynaÅ‚am" od czÄ™stych mikcji w nocy, trwaÅ‚o to latami, nic mnie nie bolaÅ‚o, tylko czesto musiaÅ‚am biegac do toalety, a potem już nie byÅ‚y to tylko mikcje, ale  porażajacy ból, jakby mi ktoÅ› jodyny wlaÅ‚ do pecherza. Pogadaj z KarolinÄ…, to Ci opowie jak to wyglada i potem diagnoza - zespół bolesnego pÄ™cherza, zespół bolesnej miednicy,jak kto woli, bo to jest sródmiąższowe zapalenie pÄ™cherza. Bierz siÄ™ zatem do roboty i przebadaj siÄ™ dokÅ‚adnie, jesli faktycznie żadne bakterie nie wyjdÄ…, to wtedy możesz ukierunkować sie na jakieÅ› dolegliwoÅ›ci neurologiczne (ucisk w odcinku lÄ™dźwiowym) i to po rezonansie magnetycznym, a nie po przeswietleniu. pozdrawiam dan

Offline

 

#24 2006-11-25 17:29:19

Redakcja
Administrator
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-27
Posty: 8789

Re: Problem...

Otóż to...


UWAGA! Obecnie kontakt ze mną jest możliwy wyłącznie przez mail w moim profilu na forum Pecherz.pl albo poprzez link: https://www.youtube.com/@didsociety/about
lub wpisanie w wyszukiwarkę YouTube'a nazwy użytkownika @didsociety (tu zakładka Informacje na profilu).

Offline

 

#25 2006-11-25 18:11:47

daro
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-23
Posty: 10

Re: Problem...

No wÅ‚aÅ›nie to jest najwiÄ™kszy problem, że budze siÄ™ w nocy i nie jestem przez to niewyspany ciÄ…gle!!! 181ml to jest moje odczucie parcia, a nie wiem czy caÅ‚kowita pojemność. Na urodynamicznym badaniu sie tego zapewne dowiem. Co do dolegliowÅ›ci neurologicznych to ich  razcej nie mam. Wydaje mi sie,że te dolegliowÅ›ci narastaÅ‚y stopniowo, a nie że nagle zaczeÅ‚em biegać co chwila do toalety. Natomiast jesli chodzi o stres to faktycznie praca moja nie nalezy raczej do najspokojniejszych. Nawet w ramach próbowania róznych leków moj lekarz daÅ‚ mi tabletki nassene, zasypiaÅ‚em od razu, natomiast jest to na tyle silna potrzeba wstania w nocy, ze mimo tabletek budze sie i jest jak zawsze. Co do potraw , nie zauważyÅ‚em żadnego zwiÄ…zku. Po alkoholu (również wstaje w nocy jak zwykle). MiaÅ‚em zrobionÄ… DZM i wszyÅ‚o tego wszystkiego koÅ‚o 1500ml. PróbowaÅ‚em też jednej z metod otoż ograniczaÅ‚em maksymalnie picie przed pojsciem spac  i tez nie daÅ‚o to rezultatów. I tu ciekawostka przeczytaÅ‚em gdzieÅ› artykuÅ‚, że u zdrowego czÅ‚owieka w nocy uaktywania sie jakiÅ› czynniki który powoduje ograniczenie czy tez zatrzymanie produkcji moczu, wiec jesli nie pije to skad ten mocz sie bierze, nerki mam zdrowe. Nie no jak narazie to jeszce nie daÅ‚em szansy sie wykazać profesorowi, bo byÅ‚em tylko raz i musze zrobić te badania o których mówiÅ‚ wiec potem zobaczymy co jeszcze. A co do tej Inzinierskiej, to czemu wszyscy piszecie  tylko tym labolatorium??) Raczej nie chce mi sie wierzyć, że we WrocÅ‚awiu nie można zrobić wiarygodnych badaÅ„?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson